Glasa

CHARAKTERISTIKA:
Systém posuvného zasklení GLASA°, je pro svou pro­věřenou severskou kvalitu nejpoužívanějším rámovým systémem při zateplování balkónů a lodžií panelových, cihlových i rodinných domů. Kvalitně řešena pro­sklená plocha slouží nejen proti pronikání chladu, hluku a exhalací, ale přirozeně zlepšuje energetickou bilanci obydlí díky využívání slunečního záření.
Dobrý zasklívací systém je snad jediný komfort, který se během používání zaplatí sám. Výroba a dodávka energií je stále náročnější a také dražší.

Hliníkový zasklívací systém GLASA® patří všude tam, kde je nutná vysoká pevnost, tvarová stálost a dlouhá život­nost.

alt

STAVEBNÍ REALIZACE:


Celý zasklívací systém je po bezplatném zaměření Vašeho balkónu nebo lodžie zkompletován a připraven ve shodě s Vašimi požadav­ky k jednoduché a rychlé montáži. Montáž v délce jed­noho pracovního dne je bezpečná a provádí se z vnitřní strany balkónu.
Posuvný hliníkový systém GLASA° Vás překvapí nená­ročností na prostor, jednoduchostí ovládání a kvalitou řešení každého detailu.

Popis systému


Zasklení tvoří posuvná křídla, která se skládají z hliní­kového rámu a skleněné výplně.
Konstrukce posuvného rámového systému GLASA® je tvořena pevnými dutými profily ze slitiny hliníku AIMgSi ve standardní povrchové úpravě bílý komaxit nebo stříbrný elox. Na přání zákazníka lze dodat jakou­koliv barvu stupnice RAL.
Jednotlivé díly (křídla) se posouvají mezi horní a dolní kolejnicí k boční stěně, kde se za sebe hladce zasou­vají bez nároku na vnitřní prostor balkónu či lodžie. Nehlučný posun křídel zajišťují bezúdržbová nerezová ložiska s plastovou bandáží.
Odvod dešťové vody se děje pomocí drenážních otvo­rů ve spodní kolejnici.
Odolnost proti větru a zároveň optimální cirkulaci vzdu­chu, při minimálních ztrátách tepelné energie, zajišťu­je speciální mohérové kartáčové těsnění.
Spojovacími prvky vodorovných a svislých profilů jsou plastové polyamidové rohy.
Při úplném uzavření systému do sebe zapadnou zám­ky vertikálních profilů a zafixují křídla do správné polo­hy, čímž zvýší odolnost proti nárazům větru.
Výhodou je také možnost zajištění systému proti vysazení křídel nebo otevření zvenčí.

Materiál

Systém GLASA© se vyznačuje velkou plochou zaskle­ní.

  • použít lze skla jednoduchá o síle 4-6 mm, skla vrstvená bez­pečnostní Connex,bezpečnostní tvrzená skla 4 – 6mm, izolační dvojskla, kouřová a ornamentní skla, zrcadla. Jako výplň lze použít i polykarbonát, plast, a dřevěné překližky, nebo jejich kombinace.

Certifikace

Certifikát č. 060 019160, vydal TZÚS Praha, pobočka Brno
STO č. 06 3454, vydal TZÚS Praha, pobočka Brno Maximální délka posuvného zasklení: 12 m Maximální výška posuvného zasklení: 2,3 m Hmotnost systému: 14 kg/m2, při použití skla o síle 4mm
Životnost systému: minimálně 30 let

Tepelně technické vlastnosti

  • součinitel prostupu tepla k = 5,9 W/m2K
  • u izolačních dvojskel k = 3,5 W/m2K
  • index vzduchové neprozvučnosti Rw=10 dB
  • u izolačních dvojskel Rw = 23 dB

Schémata

Glasa1
glasa2
glasa3